اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی کانون کارآفرینان کشور انتخاب شدند

 اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی کانون کارآفرینان کشور انتخاب شدند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «رحیم سرهنگی»، گفت: انتخابات اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی کانون کارآفرینان، هر دوسال یک بار برگزار می شود که در آخرین انتخابات که در ماه های اخیر برگزار شد 5نفر به عنوان عضو اصلی و 9 نفر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کاروزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی اضافه کرد: نشستی با هیئت رئیسه این کانون پیرامون اصلی ترین مسائل پیش روی کارآفرینی در کشور برگزار شد.

سرهنگی با اشاره به اینکه اعضای کانون های کارآفرینی استان ها، منتخبین جشنواره کارآفرینان برترهستند، اظهار کرد: در جشنواره کارآفرینان برتر، بعد از سه مرحله داوری مجازی، یک مرحله داوری میدانی با حضور داوران حرفه ای انجام می شود. سه نفر در هرکدام از بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی در هر استان برگزیده و از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشویق و حمایت می شوند.
فرایند شکل گیری کانون کارآفرینی استان ها
سرهنگی، درباره فرایند تشکیل کانون های کارآفرینی نیز توضیح داد: کارآفرینان منتخب، کانون کارآفرینی استان را تشکیل، رئیس و دبیر آن را  انتخاب می کنند؛ این کانون های کارآفرینی با حمایت نهادهای دولتی فعالیت های مختلف مربوط به بخش خصوصی را انجام می دهند.
مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: روسای کانون کارآفرینان استان ها، شورای مرکزی کانون های کارآفرینی کشور را تشکیل می دهند که وظایف ملی این کانون ها را پیگیری می کنند.
مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استاندار، رئیس هیئت امنای کانون های کارآفرینی است، گفت: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در هر استان دبیر هیئت امنای کانون است.
شبکه سازی کانون های کارآفرینی از میان فعالان اقتصادی
    «دلارام نجفی»، رئیس گروه هماهنگی در امور کارآفرینان وزارت تعاون  ،کارورفاه اجتماعی  نیز با بیان اینکه حضور کانون های کارآفرینی در هر استان باعث شبکه سازی در میان فعالان اقتصادی می شود، اظهار کرد: این کانون ها و شبکه های  ایجاد شده می توانند بین استانی نیز عمل کنند.
نجفی، درباره مزایایی که اعضای کانون های کارآفرینی و کارآفرینان برتر از آن بهره مند هستند نیز اظهار کرد: بعد از برگزاری هر جشنواره، رسانه های ملی و استانی با کارآفرینان ارتباط می گیرند و تجربه های آنها را برای استفاده دیگر فعالان اقتصادی منعکس می کنند.
رئیس گروه هماهنگی در امور کارآفرینان با اشاره به الگوسازی از کارآفرینان برای فعالان اقتصادی، گفت: بعد از اینکه کارآفرینان برتر انتخاب می شوند بسیاری از موسسات و دانشگاه ها از آنها برای سخنرانی و استفاده از تجربیات دعوت می کنند که این مساله نیز در انتقال تجربیات به نسل جوان بسیار مهم است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سجاد سنجابی و افشین رحیمی به عنوان هیئت رئیسه، بهرام ستاری، علیرضا ظهیر امامی و علی کردی به عنوان اعضای هیئت رئیسه و صادق صفربیگی و احمد هرمز به عنوان اعضای علی البدل شورای مرکزی کانون های کارآفرینی کشور برای دوره چهارم انتخاب شدند.

مدیر سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *